Tabata

21. Sep (Wednesday)
18:40 - 19:40
Zrkadlová sála
5 EUR
2
min
5
10
max

TABATA je intervalový tréning, zameraný na striedanie intervalov vysokej intenzity (20 sekúnd) s odpočinkom (10 sekúnd).

Tabata je výbornou voľbou pre všetkých, ktorí chcú neustále zlepšovať svoju kondíciu. Tento typ tréningu sa odporúča i tým, ktorí chcú schudnúť. Samozrejme, kvôli svojej náročnosti nie je tabata vhodná pre úplných začiatočníkov. Čo je však isté, správne vykonaná tabata je zárukou spálenia vysokého množstva kalórií. Sám profesor Izumi Tabata urobil výskum zameraný na spaľovanie kalórií. Počas jednej štvorminútovej tabaty je možné spáliť toľko energie, ako pri dlhšom čase strávenom bicyklovaním či džogingom v rovnakej intenzite. To však nie je všetko, pretože aj po ukončení tabaty prebieha spaľovanie kalórií ešte ďalších 12 hodín.

Tabata je intenzívny intervalový tréning, ktorý pozostáva z 20 sekúnd maximálnej aktivity a 10 sekúnd odpočinku opakujúcich sa za sebou 8-krát. To znamená, že jedna tabata trvá 4 minúty. Za 20-30 minút možno týmto spôsobom precvičiť a vyformovať celé telo. Rovnako dobre sa dajú v rámci tabaty využiť aeróbne aj posilňovacie cvičenia. Človek môže pri tabate využívať silu vlastného tela ale tiež rôzne náčinie ako fitlopty, činky, overbaly, stepery. Zároveň sa nebude nudiť, pretože cviky môže v rámci jednotlivých tréningov ľubovoľne obmieňať.

 

Tréner: Silvia

Volám sa Silvia Mašánová, pre známych Sisa. Od malička som športovala, robila atletiku, hrala basketbal a postupne som sa prepracovala ku kondičným cvičeniam. Pohyb je pre mňa relaxom, vášňou a vyslobodením z práce. Radosť, ktorú mám zo športu, chcem prenášať na čo najviac ľudí. Pohyb je dôležitý pre naše zdravie, ale i čistú myseľ, kde môžeme načerpať nové sily. Počas cvičení rada rozdávam úsmev a novú energiu pre ostatných. Mojim poslaním je naučiť, čo najviac ľudí, aby cvičenie nebrali ako dočasnú záležitosť na obdobie chudnutia, zdravotných problémov atď., ale aby sa stalo ich životným štýlom, cestou, ktorou chcem ísť, nie musím.

Vyštudovala som personálny manažment, špeciálnu pedagogiku a telesnú výchovu. Som kondičná trénerka 1. kv. stupňa, trénerka aerobiku, absolvovala som školenia na diastázu, pracovala som s deťmi, ako trénerka atletiky pre malých futbalistov, cvičila som s deťmi na fitloptách a mamičkami, taktiež ich prvé pokusy urobiť kotúlik, preskoky a iné základné gymnastické cviky formou hier. Momentálne sa venujem cvičeniam na fitloptách, steperoch, tabate, hitt-tréningom vo fitnescentrách.

Attending:

 • Julia Kuce
 • Martina Polláková
 • monika 18
 • dasa
  Permanentka 20
  (P5NPADEG3O)
  paid
 • Andrea Mandelíková

Comments:

You have to Login or Register to add comment

HYBKO

Veľkomoravská (oproti bytovke s popisným číslom 2166), 911 05 Trenčín - Zlatovce

Multifunkčný priestor na cvičenie pre celú rodinu.